Nem zavarják a Transparency Internationalt a francia elnök korrupciógyanús ügyei
A kitüntetett Soros-szervezet szemet huny Emmanuel Macron kétes ügyletei fölött.
Ankara példáján látjuk: az a politika, amit az illiberális vezetők képviselnek, évtizedes károkat okozhat.
„Hiába a sok tízezer halott, a propaganda most is mindent felülír, a közelgő májusi általános választás előtt bűncselekménynek minősíthetik a rémhírek terjesztését. S mit is jelent a rémhír? Annak a közvetítését, hogy a kormány, az elnök elhanyagolta az embereket, az a politika, ami képvisel, hazugságon alapul. Rémhír emlékeztetni arra, hogy az utóbbi tíz év alatt Törökország 47 helyet esett vissza a Transparency International korrupciós listáján.
Erdogannak most bűnbakra van szüksége, több mint száz személy ellen indítottak vizsgálatot, főként építési vállalkozókkal szemben. Pedig a kormányzat is hathatós támogatást nyújtott ahhoz, hogy tömegesen nem tartották be az építési szabályokat, miközben az 1999-es pusztító földrengés után különadót is kivetettek Törökországban azért, hogy biztonságosabbá tegyék az épületeket.
»A gyilkos nem is csak a földrengés, hanem azok, akik a város átalakításának nevében tömegsírrá változtatták a településeket« – fogalmazott a minap a baloldali BirGün című lap újságírója.
Bülent Ecevit kormánya az 1999-es földrengés hanyag kezelése miatt is vesztette el a hatalmat. Hogy ismétli-e magát a történelem, vagy az elképesztő propaganda és agymosás így felülírja az emberek tudatát, majd kiderül.
Magyarország szerencsére nincs olyan földrengésveszélyes területen, mint Törökország, nem fenyeget olyan tragédia. De Ankara példáján látjuk: az a politika, amit az illiberális vezetők képviselnek, évtizedes károkat okozhat.”
Nyitókép: Adem Altan / AFP